Kalba ekspertai Rajono problema

Ar nedarote savo augintiniui gėdos?

Pavasarį uostamiesčio kiemuose ir parkuose gausėja keturkojų paliktų „dovanėlių“. Deja, šunų augintojams vis dar reikia priminti pasiimti maišelį ir palikti tvarkingą aplinką po pasivaikščiojimo su augintiniu.

Nors įsigaliojusi tvarka ir baudos jau ne vienerius metus galioja visiems keturkojų augintojams, ne visi savo pasivaikščiojimų metu įpratę susirinkti augintinių ekskrementus. Pavasarį, nutirpus sniegui, šunų ekskrementais būna nusėtos ne tik pievos, bet ir šaligatviai, pėsčiųjų takai. Neretai į tokias krūveles gali įlipti ir neatidus suaugęs, ir vaikas. Klaipėdos daugiabučių kiemus tvarkantys „Mano aplinka“ specialistai įspėja, kad palikti ekskrementai gali būti kenksmingi, todėl rekomenduoja grįžus namo plauti rankas, atidžiau vaikščioti (kai kurias bakterijas į namus galite parsinešti su batais), saugoti vaikus.

Šunų šeimininkai nesibaimina solidžių baudų ar galimybė pareikalauti augintinio padarytos žalos gamtai atlyginimo. Neatsakingi šeimininkai dažnai teisinasi neturintys maišelių, o kai kurie liūdina savo nevalyvumu, kuomet maišelis su ekskrementais yra metamas kur papuola (pavyzdžiui, kaimynams po balkonu). Kai kurie gyventojai skundžiasi specialiai šunų ekskrementams skirtų šiukšliadėžių trūkumu.  

Primename, kad gyvūnų laikymo Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisyklėse nurodoma, jog asmenys, gyvūnų vedžiojimo aikštelėse ir kitose viešose vietose vedžiojantys šunis, turi surinkti jų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus.

Nusižengus pirmą kartą, augintinių šeimininkai baudžiami 15 eurų bauda. Pakartojus nusižengimą, bauda siekia nuo 120 iki 230 eurų.

O kaip elgiasi Jūsų kaimynai? Ar visada turi maišelį ir susirenka augintinio ekskrementus? Pasidalinkite!