Šiandien rajone

Aplinkos tvarkytojai orų nepabūgo – pradėtas šienavimo sezonas

Klaipėdos daugiabučių gyventojai sulaukė žolės šienavimo sezono. Nepaisant permainingų orų, pietinę miesto pusę bei dalį centro prižiūrintį įmonė „Mano aplinka“ į teritorijas jau išsiuntė specialistus su technika ir pirmąjį šienavimo etapą ruošiasi įveikti per artimiausias savaites.

Remiantis Klaipėdos miesto savivaldybės nutarimu, daugiabučių kiemai uostamiestyje šiltuoju metų sezonu turi būti šienaujami bent tris kartus. Nors pavasaris šiemet neskuba, žoliapjovės į kiemus įvažiavo analogišku metu kaip ir pernai. Šienavimo sezonas įprastai tęsiasi iki spalio.

Anot „Mano aplinkos“ atstovų, pirmieji šienavimo darbai pradėti gegužės 5 d. Nepaisant to, kad iš anksto buvo prognozuojamas sniegas, įmonės atstovai nusprendė nebedelsti, mat žolė kiemuose stipriai ūgtelėjusi. Darbai buvo sustoję tik iškritus sniegui. Nušienautos žolės kvapą jau pajuto „Jūros būsto“ bei dalies „Klaipėdos būsto“ administruojamų namų gyventojai, netrukus technika pasieks ir „Danės būsto“ bei „Vėtrungės būsto“ bei dalies bendrijų aptarnaujamų namų kiemus. Iš viso Klaipėdoje ir Neringoje teritorijų tvarkymo įmonė prižiūri daugiau kaip milijoną kvadratinių metrų kiemų. Tikimasi, kad oro sąlygos darbams daugiau netrukdys ir visus uostamiesčio kiemus pavyks nušienauti per porą savaičių.

Operatyviai šienauti stengiamasi ir dėl tykančių pavojų. Anot „Mano aplinkos“ atstovų, sulaukta keleto gyventojų skambučių su prašymais žolę pjauti kuo skubiau. Nenušienauti plotai yra rojus erkėms.

„Mano aplinka“ darbams suvienijo darbuotojų ir turimos technikos pajėgas: pluša 19 trimerių, 4 elektrinės žoliapjovės, 2 traktoriai, 3 raideriai bei 6 pūtikai, skirti žolės likučiams nuo šaligatvių nupūsti. Jei gyventojai pageidauja, aplink namus papildomai genimi krūmai bei gyvatvorės.

Gyventojams primenama, kad šienaujant naudojama elektrinė bei motorinė technika, o peilių ašmenys įsuka akmenų ar kitų pašalinių daiktų. Dėl to prie dirbančių „Mano aplinkos“ kiemsargių nereikėtų eiti per arti.

Ruošdamasi naujam šienavimo sezonui „Mano aplinka“ dar pernai atnaujino inventorių. Didžiuosius žaliuosius plotus šienaujantis traktorius po kiemus važinės specialiomis padangomis, kurios net esant drėgnai dangai nedarys provėžų ir negadins vejos.