Kalba ekspertai Metų kaimynas 2018

Albina iš I.Simonaitytės g.: „Turėti šalia gerą kaimyną yra didelis pliusas“

Albina džiaugiasi, kad jai pradėjus tvarkytis šalia daugiabučio, jos pavyzdžiu užsikretė ir kelios kaimynės
Albina džiaugiasi, kad jai pradėjus tvarkytis šalia daugiabučio, jos pavyzdžiu užsikretė ir kelios kaimynės

Ponia Albina nesėdi vietoje: turi užtektinai veiklos senjorų klube, o kur dar gėlynas ir aplinka prie namo. Tačiau moteris yra labai konkreti, bendraujanti ir skatina sveiką konkurenciją – jai susitvarkius ir kaimynės užsimanė išpuoselėtų gėlynų.

 Jūsų gėlynas iškart atkreipia dėmesį. Kaip sugalvojote tuo užsiimti?

Na, atsitiko taip, kad pardavėme sodą, o čia kaip tik nusipirkome butą. Gyvenu čia jau ketvirti metai ir tiek laiko yra sutvarkytas kiemas prie įėjimo į laiptinę. Man buvo labai gaila palikti sodo gėles, o čia apsižiūrėjau, kad viskas apleista, tai pradėjau iš sodo vežtis visas savo grožybes – taip ir kilo idėja susitvarkyti aplinką. Labai mėgstu gėles, mėgstu grožį. Man amžinatilsį vyras sakydavo, kad mano smegenys užsikrėtė „akmenlige“, nes mano sodas buvo pilnas akmenų, tvorelių, grybų ir viso kito.

Jūs pirma pradėjote darželį tvarkyti ar „nusižiūrėjote“ nuo kaimynių?

Aš buvau pirma, o tada jau ir kaimynei kilo jau pavydas. Kaip pavyzdys: pasidžiaugiau kaimynei, kad savo sode turėjau pasidariusi tokį didelį krepšį iš vielučių pintą ir jame vis kažką pasodindavau, bet nežinau, kaip čia padaryti, nes padarysi ir nuneš. O paskui žiūriu – jau ji su vyru daro ir sako man: „O mes padarysim taip, kad nenuneštų“. Ir ten toliau dar dvi kaimynės tvarkosi.

Manau, kad čia labai gerai, nes daug kas eina, paveiksluojasi. Bet, deja, daugiau niekas nenori.

Kaip sutariate su kitais savo kaimynais?

Su visais sutariu, gražiai gyvenam. Nesu iš tų, kad kabinėčiausi. Nauji pareina ir vis pasišneka, kad reikia tvarkos.

Turite kokių bendrų susibūrimų?

Deja, ne. Aš gal dar per jaunas gyventojas esu, kad kažko imčiausi. O šiaip norėtųsi. Bandė mūsų namo vadybininkas daryti talką, iškabino visur skelbimus, bet kas išėjo? Aš, kaimynė ir tos dvi moterys, kurios ir taip tvarko aplinką.

Priklausote senjorų klubui, net penkerius metus buvote jo pirmininkė. Papasakokite, kaip jame atsidūrėte ir kokiomis veiklomis užsiimate?

Mes turim klubą, turim ansamblį. Anksčiau turėjom 40 narių, dabar gal apie 30 liko, o ansamblyje apie 18 žmonių. Darom koncertus. Pavyzdžiui, šiemet mes darėm kovo 11-ąją, šventė vadinosi „Lietuvos šventės – mūsų šventės“. Buvo labai didelis renginys miesto mastu.

Važinėjam su ekskursijom, šefuojam Girulių sutrikusio vystymosi kūdikių namus, koncertuojam Klaipėdos miesto globos namuose, Mindaugo karūnavimo dieną vežame koncertą į Padvarius, socialinės globos namus. Į Laugalius važiuojam, ten irgi yra globos namai, turim draugų Tauragėj, Baisiogaloj, Vilkijoj, Rietave – visur taip pat senjorų klubai. Dabar Bendruomenės namuose prisidedam prie vaikų stovyklos organizavimo: vesimės žaisti boulingo ir vešimės į Rietavo Oginskio muziejų ir į Lopaičių piliakalnį.

Tiek veiklos! Tai namuose turbūt beveik nebūnat?

Mane tikrai sunku pagauti namuose. Bet dabar jau aš ramiau, atsisakiau pirmininkės pareigų. Bet naujas žmogus dar nieko nežino, tai dar lydžiu ir padedu. Turime numatę dar daug ekskursijų.

Grįžkime dar prie Jūsų kaimynų – sakėte, kad sutariate gerai, bet kaip apibūdintumėte gerą kaimyną?

Su geru kaimynu turi būti kaip šeimoje: pagarba, tvarka ir supratimas.

O Jums svarbi gera kaimynystė ar Jums užtenka tiesiog sveikintis su kitais?

Man labai svarbi gera kaimynystė. Aišku, ne su visais kaimynais gali bendrauti, bet ir nereikia – su kai kuriais užtenka pasisveikinti. Bet gerą kaimyną turėti šalia yra didelis pliusas.

Ačiū už pokalbį!