Būsto naujiena Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Aktyvūs ir vieningi gyventojai laimi daugiau

Asociatyvi nuotr.

Vis dar tenka susidurti su tuo, kad daugiabučio gyventojai jaučia atsakomybę tik už savo gyvenamą plotą ir dažnai nepaiso kitų kaimynų norų ar idėjų. Tačiau tik ne Debreceno g. 90 name gyvenantys žmonės – būdami aktyvūs įrodė, kad sprendimai gali būti priimami ne tik darniai, bet ir vieningai.

Debreceno g. 90 daugiabutyje yra 72 butai. Praėjusį rugsėjį name buvo vykdomas balsavimas raštu dėl dalyvavimo valstybinėje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Sprendimui priimti reikia 50 proc. + 1 % (t.y., šiek tiek daugiau nei pusės) butų savininkų nutarimo. Tuomet grįžo 66 biuleteniai, iš kurių – 2 buvo negaliojantys, 46 pritarė, 18 nepritarė daugiabučio modernizavimui.

Praėjusio gruodžio pabaigoje-sausio pradžioje vyko dar vienas balsavimas dėl investicijų plano patvirtinimo. Tuomet taip pat balsavo 91% procentas gyventojų. Svarbu, kad balsavimui dėl investicijų projekto patvirtinimo keliami ypatingi reikalavimai, nes biuleteniai turi būti labai tiksliai užpildyti, negaliojančiais laikomi neteisingai užpildyti, o tai reiškia, kad jei buto savininkai yra du žmonės (pavyzdžiui, vyras ir žmona), o pasirašė vienas, toks biuletenis jau negalioja.

Daugiabutį administruojančios įmonės „Klaipėdos būstas“ Klientų asmeninė vadybininkė Romualda Bartninkė džiaugėsi tokiu gyventojų aktyvumu – juk tai tikra dovana bet kuriam vadybininkui, nes nereikia papildomai raginti ar vis priminti. O ir gyventojai, patys priimdami sprendimus ir jausdami už juos atsakomybę, gali džiaugtis gerais rezultatais.

Šiuo metu šio daugiabučio gyventojai laukia atsakymo iš Būsto energijos taupymo agentūros, ar atrinktas dalyvauti renovacijoje.