Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Adolis iš Debreceno g.: „Tik bendromis pastangomis galima kažką padaryti“

Adolis šalia savo paties sodintų augalų, kurie ne tik jį patį, bet ir kaimynus džiugina

Debreceno gatvėje esančiame daugiabutyje gyvenantis senjoras Adolis – kuklus, tačiau labai darbštus žmogus. Adolio kaimynės Linos teigimu, jis ir žolę nupjauna, ir augalų pasodina, ir laiptinės remontą suorganizuoja, o per potvynį pats pirmas bėga į pagalbą. Vyriškis kukliai purto galvą sakydamas, kad nenusipelno „Metų kaimyno“ titulo, bet labai norėtų, jog visi suprastų, kaip svarbu yra aplink gyvenantys žmonės.

Papasakokite, kaip sutariate su kaimynais?

Puikiai sutariam, bendraujam, dalinamės rūpesčiais, remontuojamės savo iniciatyva. Randam labai draugišką kalbą.

Ar su kaimynais turite bendrų tradicijų?

Kokių nors bendrų švenčių, susibūrimų neturime, bet einame vieni pas kitus ir druskos pasiskolinti, ir pasibūti – nuoširdžiai bendraujam.

Viena Jūsų kaimynė sakė, kad čia Jūs prie laiptinės visus augalus sodinote – kodėl ėmėtės tokios iniciatyvos?

Turbūt dėl senos tradicijos, o ir kaime augau. Kieme visad bus gražu, kai koks augalas yra, akys turi kuo pasidžiaugti. Ir dar kaimynus paraginu bendrom jėgom pasitvarkyti, kad būtų maloniau gyventi.

Ką veikėte iki pensijos?

Persikėlęs gyventi į miestą, šešiasdešimt metų dirbau statybose. Čia statybininkų namas, tai beveik kiekvienoj laiptinėj turiu pažįstamą, draugą. Aišku, mes visi senjorai, daug kas jau anapilin išėjo, bet yra likę jų vaikai, anūkai.

Išeina, kad beveik visą gyvenimą praleidote šiame daugiabutyje?

Visą laiką čia gyvenau: šitam name (daugiabutis statytas 1960 metais – red. past.), šitam bute. Mačiau kaip keitėsi rajonas – kadaise čia per balas ir lentas lipom, mano akyse daugelis aplinkinių daugiabučių „išaugo“. Smagu, nes, galima sakyti, prie kiekvieno prisiliečiau pats – namus čia statė įmonė, kurioje dirbau vyr. mechaniku.

Kas Jums yra geras kaimynas?

Geras kaimynas yra tas, kuris nori kažką padaryti, neatsako paprašytas, palaiko toje visų bendroje erdvėje, rūpinasi, kad būtų švaru, gražu. Ne toks, kuris nesirūpina aplinka, šiukšlę numeta.

Ar daugiabutyje gyvenantiems žmonėms turi rūpėti, kas gyvena už sienos?

Taip, nes tik prisidėjus visiems, bendromis pastangomis galima kažką padaryti. O jei yra tokių, kurie to nesupranta, galima jam patarti, pasikviesti į kompaniją ir visiems bus jaukiau gyventi.

Ačiū už pokalbį!