Rajono problema

7 metus nepaisė perspėjimų – dabar gyvena be karšto vandens

Klaipėdoje esančio daugiabučio namo gyventojams jau kelias savaites tenka gyventi be karšto vandens. Po įvykusio gedimo gyventojai pripažįsta, jog viską nulėmė net septynerius metus nepaisytos rekomendacijos atnaujinti name įrengtą vandens tiekimo sistemą.

Pamoka ir kitiems

Kaip pasakoja namą administruojančios įmonės „Mano Būstas“ atstovai, karštas vanduo dingo dėl avarinės būklės boilerio gedimo. Pirmą kartą vandens tiekimas sustojo liepos 15-ąją, po to jis buvo atstatytas, bet po kelių dienų vėl sustojo, nes vandens tiekimo sistema sugedo nepataisomai. Įvykus gedimui gyventojai iš karto buvo informuoti: laiptinėse buvo pakabinti skelbimai su defektiniu aktu, išsiųstos trumposios žinutes dėl planuojamo susirinkimo. Skubos tvarka suorganizavus gyventojų susirinkimą buvo priimtas sprendimas visiškai automatizuoti šilumos mazgą.

„Mano Būstas“ darbuotoja, klientų asmeninė vadybininkė Jūratė Kontrauskaitė-Butenienė, nuolat bendraujanti su karšto vandens netekusiais daugiabučio gyventojais tikisi, jog tai bus puiki pamoka tiems daugiabučių gyventojams, kurie nelinkę reaguoti į perspėjimus: „Mes dar 2012 metais susirinkimo metu siūlėme namo gyventojams pritarti karšto vandens sistemos remontui, nes jos būklė jau buvo prasta. Deja, gyventojai remontui nepritarė. Tas pats buvo ir 2016 bei 2018 metais. Ir šiemet sakėme gyventojams, kad sistema avarinės būklės ir bet kada gali sugesti. Nepaisant mūsų perspėjimų, namo savininkai reagavo pasyviai“, – nusivylimo neslepia vadybininkė.

 

Gyventojai vis dar laukia

Šiuo metu laukimu gyvenantys žmonės viliasi, jog susiklosčiusi situacija bus išspręsta kaip įmanoma greičiau. Nors atsirado ir tokių, kurie piktinasi, kad karštas vanduo išjungtas neperspėjus, tačiau gyventojai neneigia, jog apie avarinę vandens sistemos būklę jau buvo girdėję ir į ateityje išgirstus perspėjimus stengsis atsižvelgti kaip įmanoma anksčiau, dar neįvykus nelaimei.

„Stengiuosi dalyvauti organizuojamuose namo gyventojų susirinkimuose ir taip, buvo kalbų apie seną ir atgyvenusį boilerį, tačiau kol nesusiduri su problema, kuri tiesiogiai tave paliečia, tol nepagalvoji, kad reikia investuoti pinigus ten, kur, atrodo, negausi nieko apčiuopiamo. Laiko jau neatsuksi, visi kaimynai tikisi, jog karšto vandens tiekimas bus atnaujintas kaip įmanoma greičiau“, – teigia viena iš karšto vandens netekusių butų savininkė.