Kalba ekspertai Šiandien rajone

TOP 5 maisto prekės, kurias renkasi klaipėdiečiai

Ar kada teko renkantis prekes parduotuvėje ar laukiant prie kasos žvilgtelti į šalia apsipirkinėjančio žmogaus pirkinių krepšelį? Ar esate lyginę savo ir kito žmogaus maisto produktų pasirinkimus? Jei taip, jums turbūt bus įdomu sužinoti, kokias maisto prekes dažniausiai renkasi klaipėdiečiai ir ar jų prekių krepšelis buvo pasikeitęs karantino metu!

 Perkamiausios prekės panašios

Kaip pasakoja „Iki“ parduotuvių tinklo atstovas, valdybos asistentas Gintautas Dirsė, perkamiausios maisto prekės skirtinguose Lietuvos miestuose „Iki“ prekybos centruose nelabai skiriasi.

Vasaros periodu TOP penketuką dažniausiai klientų perkamų prekių sudaro trešnės, arbūzai, bananai, trumpavaisiai agurkai ir pomidorai.

Šaltuoju metų laiku iš prekybos centrų šluojami bananai, apelsinai, mandarinai ir obuoliai.

O štai „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, jog šią vasarą Klaipėdoje populiariausios prekės yra arb9zai,  bananai, agurkai, bulvės ir pomidorai.

Lyginant su kitais miestais, pavyzdžiui Šiauliuose apsiperkančiais pirkėjais, „Maximos“ parduotuvėse šią vasarą prie arbūzų, bananų ir agurkų žmonės dažniausiai perka ir „Coca-Cola“ bei pomidorus, o Vilniuje – bulves ir avokadus.

Pavasarį Šiauliuose, Klaipėdoje ir Vilniuje populiariausios prekės „Maximos“ prekybos centruose buvo bananai, lietuviškos bulvės, ilgavaisiai agurkai ir avokadai. 2019 metų rudenį tarp TOP prekių visuose miestuose išliko bananai, bulvės, spurgos, arbūzai, sviestas. Žiemos TOP prekės buvo bananai, mandarinai, bulvės, avokadai ir morkos.

Karantinas krepšelių turinio nepakeitė

Anot „Maximos“ atstovės E.Dapkienės, karantino laikotarpį lyginant su laikotarpiu iki karantino, pastebėta, kad Vilniaus mieste TOP prekės ženkliai nepasikeitė. Tarp populiariausių išliko bananai, lietuviškos bulvės, svogūnai, morkos.

Taip pat karantino metu Vilniuje tarp TOP prekių atsirado trumpavaisiai ir ilgavaisiai agurkai.

Klaipėdos mieste TOP pirmosios pozicijos karantino metu lyginant su laikotarpiu iki karantino nepakito. Klaipėdoje TOP prekėmis išliko bananai ir lietuviškos bulvės. Taip pat kaip ir Vilniuje karantino metu tarp TOP prekių atsirado trumpavaisiai ir ilgavaisiai agurkai.“

Štai „Iki“ prekybos centrų atstovas G.Dirsė teigia, kad per karantiną klientų krepšelyje padidėjo daržovių (agurkų, pomidorų, cukinijų, paprikų, kopūstų ir pan.). Taip pat šiek tiek padidėjo stipriųjų alkoholinių gėrimų pardavimų ir sveriamos mėsos skaičius, o sumažėjo kulinarijos/konditerijos gaminių skaičiaus dalis.